Apie meilę sau

LAIKAS SAU

Kai už lango pasakiška žiema, o languose šoka lempučių pulkai, norisi pakalbėti apie mamos laimę ir laiką sau. Laiką, kai esi tuo, kuo nori būti, kai esi ten, kur nori būti ir darai tai, ką nori daryti. Kiekviena iš mūsų yra verta LAIKO SAU. Kalėdų laukimo įkarštyje ir aš virstu snieguole, kurios tekste slepiasi daug dovanų, išpakuokite jas ir mėgaukitės!

Dažnu atveju, kai vaikas užmiega, ar vaikas leidžia laiką su tėveliu ar kitu jam artimu žmogumi, mama užplūsta jausmas, kad net nežinau, ką nuveikti. Buvo ir mano namuose ta akimirka, kai supratau, kad Facebook ir Instagramas yra vienintelės pramogos, kuriuose aš tarsi jau skiriu laiką sau. Ir kai pagaudavau save, jog daugiau niekas man neįdomu, arba “neturiu niekam laiko” Facebook ir Instagram programėlės dingo iš mano telefono. Jomis naudojausi tik vieną kartą dienoje, prisėdusi prie kompiuterio ir dažniausia vakarais, kai jau būdavau padariusi viską, ką noriu. Ir taip su tuo momentu į mano dienotvarkę grįžo planavimas. Ir, ačiū Dievui, jis likęs iki šiol. Tad šiandien trumpai apie tai, kokiomis veiklomis užsiimu ir kaip skiriu laiko sau. Skiriu jį sau, bet ne tik, nes, kai laiminga mama, laiminga šeima. Mano vyras tai patvirtins ir neleis sumeluoti.

 • Norų kraitelis – aš tai jį vadinu todėl, kad tai neišsemiamas lobynas iš kurio seka visa kita, kas man svarbu gyvenime. Norų ir svajonių sąrašą darau kartą metuose ir ten surašau viską viską apie ką svajoju, ko noriu ir ko siekiu. Rašau viską, kas šauna į galvą, leidžiu sau atsipalaiduoti ir improvizuoti, kad ten nugultų viskas ko tikrai aš noriu. Ir tikrai, metų gale jį peržiūrėjusi turiu pasakyti, kad daugiau nei ¾ mano norų ir svajonių tapo arba tampa realybe.
 • Knygų skaitymas – pirmiausia ką padariau, tai užsisakiau 3 ar 4 naujas knygas internetinėje parduotuvėje. Ir turiu pasakyti, kad su tokiu nekantrumu jų laukiau, kaip vaikas laukia Kalėdų (gerai, gerai, kaip pati, kad laukiu Kalėdų). Knygas skaičiau ir dabar skaitau dažniausia vakarais, prieš einant miegoti, o kai Leonardas buvo mažesnis skaitydavau ir jo pietų miego metu, kol nereikėdavo gaminti valgyti.
 • Užrašų knygutės pildymas – taip, tai buvo veikla, kuri man padėjo jausti gyvenimo pulsą, aš pradėjau joje užsirašyti, kada noriu eiti į kirpyklą kirpti plaukų, kada noriu tvarkytis nagus, kuriomis valandomis prašysiu vyrą, kad išleistų mane į sportą ir pan. Ji tikrai buvo ir yra tas daiktas, kuris su manimi visur. Planavimas padeda išvengti nesusipratimų šeimoje ir ramybės pas visus galvoje, nes niekam nereikia spėlioti, ko ta mama čia dabar pikta, gal nagų nesusitvarkė, ar plaukų nenusikirpo.
 • Sportas + masažai – duetas, kuriuo pradėjau naudotis praėjus dviems mėnesiams po Leonardo gimimo. Darydavau tai rytais, apie 8-9 val., kol vyras galėdavo pabūti su vaiku. Nuostabus laikas savo kūno pažinimui, palepinimui ir tonuso palaikymui, kad gera nuotaika būtų šalia. Sportas lydi iki šiol, vis išbandau naujas jo variacijas. Dabar du kartus per savaitę keliauju į Pipilates studiją ir turiu pasakyti, kad pojūčiai patys geriausi.
 • Grožio procedūros – čia išsiplėsti nereikia, nes visos žinome, kad vidinis grožis svarbiausia. Bet, yra vienas bet, vidinis grožis, kuris dera su išoriniu grožiu yra moters sprogramoji jėga. Visos žinome, tą jausmą, kai džiaugiesi savo nagais, plaukais ir tada taip lengva užkariauti pasaulį.
 • Mokymai, kursai ar studijos online – tai veikla, kuri dažnu atveju yra tęstinė, tačiau jos poveikis milžiniškas. Gali mokytis kalbų, makiažo gudrybių, vaikų psichologijos, meditacijų ar kitų subtilybių, tinka viskas, ką norėjai išbandyti iki šiol, bet neturėjai tam laiko. Juk dabar mes motinystės atostogose, o žodis atostogos iškart suponuoja laisvę, tad visi keliai tavo. Tai gali daryti ir online ir skirdama kelias valandas išėjusi iš namų. Viskas mūsų rankose.
 • Pusryčiai, pietūs ar kavos pertraukėlė – šis laikas gali būti skirtas ir pabuvimui su savimi, bet mano atveju dažnai tampa pasibuvimu su seniai matyta drauge, kurso draugu, kolega ar sese. Po tokių susitikimų grįžtu įkvėpusi naujų vėju ir skrendu kaip ant sparnų, nes santykiai yra varomoji jėga.
 • Maisto gaminimas – tai sritis, kuri mane kasdien žavi. Pagrindiniai puslapiai, kuriuos seku internete yra susiiję būtent su maistu. Virtuvės spintelės taip pat lūžta nuo receptų knygų gausos. Man patinka gaminti, eksperimentuoti, išbandyti naujoves ir jomis lepinti šeimą ar užklydusius svečius. Aną dieną pirmą kartą gaminau aštunkojį, skonis nuostabus.
 • Švenčių ruošimas – su šia veikla gyvenau ruošdamasi Leonardo krikštynoms ir pirmajam gimtadieniui. Patiko tai, kad buvo visiška laisvė ir galimybė susikurti šventę tokią, kurios akimirkos džiugintų net po daugelio metų. Viską, viską, pradedant rūbais, dovanomis, papuošimais, vieta, saldumynais, žaidimais rūpinausi pati. Idėjų sėmiausi iš interneto platybių, nes dažnai pagalvoju, kad viskas jau sukurta, reikia tik įdėti savęs ir bus nuostabu. Pasiruošimas užtruko apie pusantro mėnesio, tai laiko sau turėjau į valias.
 • Meditacija ar širdžiai miela veikla – šioje vietoje turiu pasakyti, kad telefono programėle Insight timer su manimi jau daugiau nei 4 metai. Tai yra tai, kas man padeda atgauti jėgas, pailsėti ir šviežiomis akimis pažiūrėti į pasaulį po sunkios dienos, ar bemiegių naktų. Man priimtina tokia meditacijų forma, kai turint laisvas 10 min. gali įsikrauti. Žinoma, prie meditacijos priskiriamas ir pasivaikščiojimas, piešimas, plaukimas ar tiesiog kita širdžiai miela veikla, kurioje jautiesi atsipalaidavęs. Veiklų tiek, kad tik imk ir daryk.
 • Spintos revizija – šia veikla užsiimu kokius 3-4 kartus per metus. Perdėlioju rūbus į naujas vietas, peržiūriu, kas jau nebetinkama naudoti ir žinoma susikuriu naujus derinius. Dabar tai dažnai vadinama ir spintos kapsulė, kai susidedi bazinius rūbus ir keiti juos tarpusavyje. Tai mane gelbėja atostogų metų, nes lagaminas pustuštis ir,žinoma ,tomis dienomis, kai neturi ką apsirengti po vakare gerokai po 22 val. suvalgytos savo mėgstamos picos.
 • Namų jaukumo kūrimas – o taip, tai mano stichija. Vos tik randu laiką ir jau keičiu pagalvėles, ieškau naujų gėlių, rėminu nuotraukas ar keičiu nuotraukų buvimo vietas. Man be galo patinka žvakėmis kvepiantis namai, todėl jų pas mane ne viena ir ne dvi. Perku lietuvių gamintojų, nes jos pripildo namus nuostabiais aromatais ir nėra žalingos.
 • Laiko su artimu žmogumi sukūrimas – dažnu atveju būdavau ta, kuri bamba, kad manęs vyras nekviečia į filmą, teatrą arba vakarais namuose nežiūrime filmo. Tokia buvau iki tol, kol supratau, kad jeigu aš noriu imu jam tai ir pasakau (jis juk mano minčių neskaito, vadinasi dėl to nėra kaltas). Dabar aš pati ieškau spektaklių, filmų, naujų restoranų ar pan. ir kviečiu ar siūlau jam pasimėgauti laiku dviese (na taip, dabar daugiau trise). Paieška kultūrinių renginių plečia akiratį ir žinias, nes tiek daug visko perskaitai, išnagrinėti, atrodo, kad net kritike tapti gali.
 • Laiško rašymas seniai sutiktam žmogui – skamba keistai, bet toks nuostabus dalykas. Radus minutėlę sau, imti ir ranka parašyti laišką. Išsivalo viskas, kas taip ilgai gulėjo krūtinėje ir taip gera, gera gavus atsakymą juo džiaugtis.
 • Pokalbiai telefonu – telefoniniai pokalbiai su žmogumi, kuris mane įkvepia ir skatina judėti į priekį arba tiesiog išklauso – man yra dovana. Pati ją susikuriu, todėl kai noriu, imu ir skambinu, nelaukiu, kol tai padarys kitas žmogus. O ir 5 kokybiškos pokalbio minutės dažnu atveju atstoja gera valandą poilsio.
 • Maudynės vonioje – prieš keletą metų išgirstas klausimas iki šiol su manimi. O jis buvo toks: kada paskutinį kartą maudeisi vonioje, ką šiandien valgei pusryčiams ir kaip miegi naktį? Ir tikrai atsakymas, kurį ištariau privertė susimąstyti, kad ilgai tos rogės nebeveš manęs. Šie klausimai ir atsakymai parodo, kaip save mylime. Dabar galiu pasakyti, kad save myliu labai, labai. Koks tavo atsakymas?
 • Makiažas – tikrai nekalbu apie vakarinius makiažus ar lėlės barbės šou nešant šiukšles. Tai veikla, kai turint keletą laisvų minučių pasiryškinu antakius, perbraukiu tušu akis ir pablizginu lūpas. Visa tai man primena, kad aš esu moteris ir mama, kuri rūpinasi savimi ir myli save.
 • Filmai ar serialai – aš ne iš tų, kuri leistų vakarus ar dienas su filmais ar serialais. Pasitaisau, aš buvau ne iš tų, kuri leisdavo vakarus, dienas ar net naktis su filmais ar serialais. Tačiau šių atostogų metu, aš kviečiu vyrą žiūrėti gerus, prasmingus ir vertingus filmus, nes jų metu gaunu daug akstino veikti. Serialai taip pat buvo silpnoji mano pusė iki kol nepradėjau žiūrėti „Big little lies“. Jis tinkamas motinystės ir meilės sau temai, todėl jau skaičiuoju dienas iki antrojo sezono pradžios.

Visa tai yra kasdienybė, kuria aš gyvenu ir mėgaujuosi. Nesvarbu ar tai tik puodelis karštos kavos iš mėgstamo puodelio, ar tai vakarienė gaminimas namuose, viskas yra šventė sau. Šventė, kurios organizatorė, iniciatorė ir vykdytoja esu aš. Aš, kuri pirmiausia yra žmogus su visais savo poreikiais ir noru gyventi savo gyvenimą geriausioje versijoje. Žinoma, būna dienų, kai viskas slysta iš rankų, kai tos rankos net nekyla, bet tada suprantu, kad kaip jaustis renkuosi pati, todėl paklausiu savęs, ar tikrai aš noriu būti pikta, nelaiminga, nusiminusi. Ir 100 proc. atsakymas visada nuveda į tai, kad noriu būti laiminga ir renkuosi ja būti jau dabar. Juk Dalai Lama yra puikiai pasakęs: ”Metuose yra tik dvi dienos, kuomet negalima nieko daryti. Viena vadinasi vakar, o kita – rytoj. Šiandiena yra diena, kai galite mylėti, tikėti, veikti ir, svarbiausia, gyventi.”

Linkiu, kad su šiuo švenčių laukimu ir jūsų širdyse kasdien rūsentų šiandienos ugnelė!!!

(Ne)vienintelė mama Airida

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *