Šiandien žaisdama su Leonardu pagalvojau, kad dar neaprašiau mūsų kasdienių veiklų, kurių mes turime daugybę. Nes mūsų “dailė ir darbeliai” pamoka kas ryt startuoja nuo 07:15 ryto :).
Na taip, ir tos veiklos kasdien vis tik daugėja, prisiminus kūdikystę 🙂 Pasidalinsiu tuo, ką veikiam su Leonardu dienos metu, ir turiu pasakyti, kad tikrai, jei visą laiką atiduodu jam ir nenukreipiu dėmesio niekur kitur, išvengiu zyzimo, kuris jėgų tikrai neprideda.
Ką gi mes veikiam:
- Žaidžiame slėpynių, Leonardas arba aš slepiuosi ir ieškome vienas kito. Tada slepiu kokį jo mėgstamą daiktą, o jis eina jo ieškoti. Slepiu gana matomoj vietoj ir šalia jo, nes vis tiek užtrunka laiko, kol atranda.
- Žaidžiame, kad dingsta daiktas, metam į tunelį, o aš jį greit paslepiu po savim, ir sakau, kad va dingo žaisliukas. Tada sakau „abra kadabra…“ ir uždengiu, bei įdedu atgal tą žaisliuką ir atidengiu.
- Dabar labai patinka piešti pieštukais į sąsiuvinį ir su akvarele į spalvinimo knygutę. Pasodinu prie turimo mažo staliuko ir piešiam kartu. Jis piešia ką pats nori, o ką aš piešiu jam pasakoju.
- Kitas smagus užsiėmimas jam yra knygučių skaitymas, tai daug laiko praleidžiam kalbėdami, kas ten pavaizduota ir pan.
- Taip, pat labai mėgstam kartu šokti, pasileidę muziką. Šokam pagal Keistuolių teatro Karalių lopšinę. Ten yra vieta, kur šoki lėtai, o kai pasikeičia muzika į greitą, tada visaip kaip lakstom po namus.
- Kitas labai patinkantis užsiėmimas, tai kortelės. Ant balto lapo esu atspausdinusi 10 transporto priemonių, 10 šunų veislių, 10 katinų, 10 skirtingų kamuolių ir rodau jas visas įvardindama, ką jis ten mato. Labai laukia tos veiklos ir bando atkartot žodžius.
- Kita iš mėgstamų veiklų yra dainavimas-žaidimas. Dainuoju mūsų vaikystės dainas (Žalioj lankoj, žalia varlė, Arabija, Šiaudų batai, Kepė kepė mama blynus, Pirštukų įvairios dainos). Jas ne tik dainuoju, bet ir rodau įvairius gestus, kad jis galėtų atkartoti, pvz. paimu ir žalią rankšluostį, kai dainuojam Žalią varlę.
- Na ir topų topas yra albumų peržiūra. Tai yra kiek tik jų turime namie, tiek ir kasdien po kelis kartus žiūrime, vartome, pasakoju, ką jis ten mato ir panašiai.
- Prieš kelias savaites namuose atsirado flomasteriai ir plastelinas. Tai lipdau jam įvairias figūrėles ir su jomis žaidžiame ant stalo. Su flomasteriais piešiame ant didelio lapo ir aptariame, ką ten matome. Jo rankų judesiai piešime tikrai labai stipriai patobulėjo, bando nupiešti skrendančius paukščiukus ir jam puikiai tai pavyksta.
- Viena iš smagesnių veiklų yra gyvūnėlių gelbėjimas iš želės, kurioje aš juos iš vakaro suguldau, o ryte jis juos galime atrasti. Kartu skanauja ir želė, kartu ir susipažįsta su skirtingais gyvūnėliais, kurių pavadinimus aš jam pasakau.
- Tuos pačius gyvūnėlius kartais sutinkame ir “dykumoje”. Tai reiškia, kad juos aš sudedu ant manų kruopų, ir jis gali su jais jose žaisti. Matosi, kaip jam patinka tas kruopų byrėjimas.
- Spalvų atskyrimas taip pat viena iš veiklų, kurias darome kelis kartus per savaitę. Spalvoto popieriaus lapelius išdėlioju ant kilimo ir duodu tokių pat spalvų skirtingas kaladėles. Pirmą kaladėlę pagal spalvą padedu pati, o tada duodu jam. Pradžioje jam atrodo sunkiau, dabar tai gaunasi kuo puikiausiai, tad po truputį pereidinėjame prie kitų spalvų.
- Gumučių dėjimas ant stovo. Taip pat puiki rankų lavinimo veikla, kai gumutes reikia ištempti ir uždėti ant stovo.
- Grojimas su barškučiais, pagaliukais pagal pasirinktą muziką. Tai visai neseniai atrastas užsiėmimas, kurio metu mušama pagal ritmą ir pauzių metu slepiame turimus muzikos instrumentus. Muzika dažniausiai renkuosi klasikinę, ritminę, ir pasakau, koks kūrinys skamba.
- Dar viena smagi veikla yra žurnalų peržiūrą, kuriuose yra lipdukai. Tai jis tuos lipdukus nulipina ir bandome kartu priklijuoti į tam lipdukui skirtą vietą. Ši veikla mėgstama ir užtrunka tikrai ne kelias minutes.
- Dainelės apie savęs pažinimą. Šia veikla užsiimame prieš veidrodį ir dainuoju jam apie jo kūno dalis. Įvairių dainelių galima rasti internete. Ši veikla mums padeda kai užeina “nenuotaika” rengiantis į lauką ar važiuojant. Tada jis ieško plaukų, rankų pirščiukų ir kitų kūno vietų.
- Įvairūs muzikos instrumentai su kuriais groju aš, o tada perima ir jis pats. Tai darau su pianinu, metalofonu, būgneliu, dūdele. Kartais grojame kartu, kad skambėtų kaip orkestras.
- Spalvotų laivelių plukdymas ir akmenėlių mėtimas į vandenį. Prigaminu daug spalvotų laivelių, į dėžę pripilu vandens ir leidžiame laivelius į juos pūsdami savo orą. Taip pučiant sakau, kad pučia vėjas, todėl jis lauke papūtus vėjui pasako, kad “vėjas”. Tęsiant apie akmenukus, aš jų turiu nemažą kiekį parsivežu ir savo kelionių, todėl jie įdomūs, spalvoti ir skirting formų. Juos imame iš maišelio ir mėtome į vandenį, tada plauname ir dedame į atskirą indelį.
Perskaitydama viską, ką čia aprašiau, pagalvojau, kad būna dienų, kai tenka išbandyti visas veiklas, nes nei viena iš jų nesužavi ilgam laikui. O kartais būna ir taip, kad panaudoji tik vieną, kitą, nes kažkuri iš jų patinka tiek, kad galima žaisti visą dieną. Smagu, kad namuose ir be žaislų galime nuveikti tiek daug. Tam reikia tik didžiulio noro ir užsidegimo viską pamatyti vaiko akimis.
Kokiomis veiklomis užsiimate jūs su savo mažaisiais vaikučiais namuose? Būtų puiku papildyti savo žaidimų arsenalą naujomis veiklomis 🙂
(Ne)vienintelė mama Airida