Ruduo man visada kvepia kava ir cinamonu perpildytu obuoliu pyragu. Šis ruduo ne išimtis, tačiau dabar šiuo kvapu perpildytos kavinės, kuriose džiaugiuosi tik sau skirtomis akimirkomis. Tose akimirkose telpa tiek daug minčių, kad dalį jų guldau į tekstus, dalį jų iškalbu telefonu, o su kitomis tiesiog vaikštau auksinio rudens padengtais takais. Kartais taip reikia to šilto kašmyrinio megztinio prisilietimo, vėjo gairinamų žandų pojūčio, kad suprastum, kaip gera gyventi ir džiaugtis kiekviena diena.
Šiandien džiaugiuosi dar ir tuo, kad rašydama šį tekstą pasiruošiu artėjančiai kelionei į Lisaboną ir Algarvę, o tuo pačiu pakeliausiu prisiminimais į saulėtąją Turkiją. Kaip jau supratote, padėsiu jums teisingai susikrauti lagaminą į keliones su mažyliais iki metų, atsižvelgiant į jų poreikius, kad kelione pasimėgautumėte visu 100 proc.
Kelionę į Turkiją nusipirkome likus mėnesiui iki Leonardo gimimo. Norėjau keliauti ten, kur nereikėtų rūpintis maistu, būtų šilta, lauktų puikus aptarnavimas, o mažylis vis dar valgytų mamos pieną. Tad kelionės datą rinkome atsižvelgiant į vaikelio amžių, t.y. iki pusės metų, kol nėra prasidėjęs primaitinimas. Kaip tarėme, taip ir padarėme. Į kelionę išvykome beveik prieš pusės metų Leonardo gimtadienį, gegužės mėnesį. Galiu drąsiai pasakyti, kad šis sprendimas buvo puikus, nes vaikutis visada laimingas, kadangi pavalgęs, o jo poreikiai dar nėra dideli. Jis nešliaužioja, mokosi sėdėti, daug čiauška, turi dienotvarkę, todėl mažylis jokių papildomų rūpesčių nesukėlė, jautėmės lygiai taip pat kaip atostogautume dviese. Rekomenduoju visiems pakeliauti su tokio ar panašaus amžiaus vaiku, nes atitrūkimas iš namų aplinkos mums mamoms yra reikalingas, kaip minėtam obuolių pyragui obuoliai.
Ruoštis šiai kelionei pradėjau likus geram mėnesiui iki jos. Skaičiau kitų mamų patarimus, straipsnius ir pildžiau savo mažąją užrašų knygelę su daiktų sąrašu, ką dėsiu į lagaminą, o ką vešiuosi rankiniame bagaže. Sąrašą pasidarykite ir jūs, nes jame galėsite dėti pliusiukus prie daiktų, kuriuos jau turite, kuriuos reikės nusipirkti, o po to dedant daiktus į lagaminą žinosite ką įsidėjote, ko dar reikės nepamiršti.
Vienas labiausiai pasiteisinusių dalykų, kuriuos dariau kelionės metu yra tai, kad oro uostuose Leonardą nešiojau nešioklėje, o vežimėlį supakavus į kelioninį maišą pridaviau į bagažo skyrių. Prie vežimo dar supakavau ir Babybjorn gultuką, nes galvojau, kad mažylis galės jame gulėti paplūdimyje ar kambaryje, tačiau jo beveik nepanaudojome. Tęsiant apie nešioklę, turiu pasakyti, kad Leonardas visada jausdamas mane šalia puikiai leido laiką, čiauškėjo, stebėjo visus ir buvo ramus ramus. Grįžtant iš Turkijos, oro uoste Leonardas net numigo nešioklėje. Kitas privalumas – nešioklėje vaikutį gali ir pamaitinti savo pienu, ne tik laimingas, bet ir sotus vaikutis garantuoja, kad mama bus dvigubai laimingesnė, net jei ir atostogos į pabaigą. Kitas jos privalumas, kad nereikia tampytis vežimo, jei mažylis nenorėtų jame sėdėti, o tai palengvina jūsų judėjimą oro uoste, nes galite laisvai gerti kavą, užkandžiauti ar tiesiog ilsėtis, negalvodama, kur pastatyti vežimėlį. Svarbu paminėti, kad vežimėliui pirkome bagažo draudimą, dėl visa ko.
Kaip ir minėjau daiktus buvau suskirsčiusi į tai, kas keliaus su mumis rankiniu bagažu, o ką supakuosime kartu su kitais mūsų daiktais į lagaminus. Pradėsiu nuo rankinės turinio. Vežiausi kuprinę į kurią sudėjau:
- Vaikelio ir savo dokumentus kartu su lėktuvo bilietais – kūdikiui pasą darėme iki kelionės likus porai mėnesių. Namuose padarėme nuotrauką, ją atspausdinome salone pagal reikalavimus ir vienas iš mūsų važiavo į pasų poskyrį užsakyti pasą, tad mažylio niekur nevežėme.
- Vieną rūbų komplektėlį – jei įvyktų koks siurprizas.
- 3 sauskelnes – dėkitės pagal tai, kiek laiko skrisite, aš paskaičiavau ir tikrai neapsirikau, nes tas kiekis buvo optimalus.
- Šlapias servetėlės – naudoju Wetwipes, nes jos labiausiai tinka pagal mūsų poreikius, kadangi puikiai gali nuvalyti ir žaisliukus, veidą ar savo rankas. Išbandykite, tikrai nenusivilsite.
- Paklotėlį – jį pasitiesiau lėktuvo tualete ir oro uoste keičiant sauskelnes.
- Viburcol žvakutės – jas įsidėjau ir turėjau atsargumo dėlei, jei kartais Leonardas labai įsiaudrintų, imtų skaudėti ausis, pilvą ar pan. Ir nereikėtų jo kankinti, o jis ramiai užmigtų ir pailsėtų kelionės metu.
- 2 nauji žaisliukai – iš anksto turėjau nusipirkusi du naujus žaisliukus, kad vaikas turėtų naujos veiklos ir užsiėmimo, kadangi filmukų ir telefono kol kas dar nerodome. Turiu pasakyti, kad žaisliukai tikrai padėjo, kaip padėjo ir tėčio pasiimti žurnalai, tad turėkite kelis ir juos, nes tiks ir jums poilsio minutei, ir vaikui.
- Atsarginis čiulptukas – jį turėjau pasiėmusi, jei kartais pamestume oro uoste ar lėktuve savąjį čiulptuką.
Na va ir kuprinė sukrauta, tikrai nieko daug joje nereikia, papildykite ją pagal savo poreikius ir ramiai laukite savo skrydžio.
Stabteliu, tikrai ramiai jo dar nelaukiate, nes liko susikrauti lagaminą. Apie mažylio rūbelių kiekį ir kiek kokių pasiimti nerašysiu, nes tai labai individualu, kadangi priklauso nuo to į kokią šalį ir kuriam laikui keliaujate, todėl surašysiu tik tuos daiktus, kurie praverstų, kad ir kur keliausite su mažyliu atostogų vasaros metu.
- Kepurė nuo saulės su nugarėlė, kad uždengtų mažylio kakliuką. Nemeluosiu jos ieškojau daug kur, nes jų kainos labai išpūstos, taip kad paieškokite, galite jų rasti už tikrai padorią kainą. Pati pirkau Kidzone, bet mačiau kad turi Sterntaler ir kiti.
- Priemonė nuo saulės kūdikiams. Jos dažniausiai skirtos kūdikiams nuo pusės metų, tad išsirinkite tą, kurios sudėtis jums priimtiniausia ir nedideliu sluoksniu drąsiai galite tepti ir jaunesnio amžiaus mažylį. Žinoma pirkite vaistinėje ir prieš tai pasikonsultuokite su specialistais.
- Akiniai nuo saulės. Mažylio akytes apsaugoti būtina, tad pasirūpinkite šiuo pirkiniu ir būsite užtikrinta, kad saulė nepridarys žalos.
- Terminis vanduo. Jį taip pat galite pirkti vaistinėje ar iš patikimų platintojų. Mes naudojame Zepter firmos, bet taip pat gerų yra Avene ar kitų firmų. Šis daiktas puikus pagalbininkas esant dideliam karščiui apipurkšti mažylį, kad neperkaistų. Jį naudokite ir patys.
- Tepaliukas dantims. Turėkite jį, kad augantys ar pradėję augti dantys nekeltų problemų atostogų metu. Mums labiausiai padeda Kamistad baby ir aliejų mišinys Dantukų fėja.
- Kremas nuo iššutimų. Karštis, vanduo ir smėlis gali sukelti paraudimų, deginimų ar kitų odelės bėdų, todėl turint kasdien naudojamą tepaliuką jausitės saugios.
- Kremas Bephanten. Jis būtų reikalingas, jei jūs ar vaikelis būtumėt per daug saulės pabučiuoti.
- Kremais Psilo balsam ir Fenistil. Turėjau juos, kad jei įkandus vabzdžiui atsirastų įkandimo žymės ar tinimai.
- Viburcol ir Paracetamol žvakutės. Jos tinka temperatūrai, irzlumui ar panašiems negalavimams gydyti.
- Smecta ir Simetigast lašiukai. Kitaip sakant vaistai, jei pilvukas skaudėtų, pūstų, o gal imtų viduriuoti.
- Lengvas pledukas. Jį naudojome pokaitėlių metu ar karštomis naktimis, kai nesinorėjo naudoti patalų.
- Paklotėliai. Turėjau įsidėjus 5, kad galėtume patogiai pervystyti vaiką tiesiog ant lovos, ir leistume jam pabūti be sauskelnių.
- Sauskelnės ir sauskelnės skirtos maudymuisi. Jų vežėmės visą pakuotę, o jas sudėjome į mažąjį kelionėms skirtą rankinio bagažo lagaminą kartu su paklotėliais ir pledukais. Vaikams leidžiama vežtis iki 10 kg atskirą bagažą, todėl tuo pasinaudojome ir turėjome savo sauskelnes, kad kelionės metu jų nekeisti ten pirktomis.
- Plaukimo ratas aplink kaklą. Puikus daiktas, kad vaikutis galėtų pasiplaukioti baseine ar vonioje.
- Rankšluostis su gobtuvu. Pravers ištraukus mažylį iš baseino, kad iškart būtų jauku ir šilta.
- Ausų ir nosies valymui skirti krapštukai. Paaiškinimo šioje vietoje lyg ir nereikia.
- Dezinfekcinis skystis. Naudojame purškiamą, Aquaint baby firmos skystį. Jis tinka viskam įskaitant čiulptukus, žaislus, rankas ir pan. Puikus kelionės palydovas su mažyliais.
- Termometras. Jei kiltų abejonių dėl vaikelio ar jūsų sveikatos būklės.
- Mažylio rūbeliai. Kaip ir rašiau anksčiau, čia jau vieta jums pasireikšti ir susidėlioti derinius, kuriais rengsite mažylį, kad nepasiimti per daug. Ką galiu pasakyti nuo savęs, kad mums puikiai tiko maikutės ir šortukai arba vientisi bodžiukai trumpomis rankovėmis šortuko tipo. Megztukus vežėmės tris ir jų tikrai pilnai užteko vakariniams pasibuvimams gamtoje.
Na va dabar jau tikrai lagaminai sukrauti, kelionių nuotykiams pasiruošta, todėl pabaigai noriu pasakyti: mamos, svarbiausia atsipalaiduokite ir jauskitės ramios bei užtikrintos skrydžio metu, nes jūs esate mažylio uostas, kuriame jis jaučiasi būtent taip, kaip jaučiatės jūs. BON VOYAGE!!! Laukiu jūsų įspūdžių iš pirmųjų kelionių kartu, nes atminkite, maži vaikai ne inkarai, kurie mus tempia ir neleidžia keliauti, o burės, kurių dėka galime plaukti į atokiausius pasaulio kampelius.
(Ne)vienintelė mama Airida
One Comment
Rūta
Labai smulkiai viskà aprašėte, smagu skaityti! Šiek tiek pavydžiu šeimoms, kurios gali keliauti su kūdikiu 🙂 Mano mažė nesėdėjo nei vežime, nei buvo nešynėj iki kokiú 6,5-7 mėn. Visur būdavo blogai, dažnai verkdavo. Turbūt ji viena iš tú neramiú kūdikiú, kurie, atrodo, rėkia be priežasties… Na, bet dabar jau 9 mėn., ropoja, pažaidžia viena, tai gyvenimas prašviesėjo :))) O dar sesė yra 5 m., kuri irgi dėmesio reikalauja 🙂 Bet, aišku su ja kelionėse problemú nėra 🙂 Bet ir tai į pirmà kelionę vykome tik kai jai buvo 2,5 🙂 Buvo gerai!