Koučingo tekstai

Mentorystė – kas tai ir kodėl aš ten?

Šiuo metu esu mentorė 3 projektuose, todėl noriu apie tai pakalbėti. Buvimas ir mentoriumi, ir mentee yra absoliuti laimė, kuri kuria labai aukštą produktyvumą, įsitraukimą ir karjeros galimybes. Kas nesvajoja apie geresnę (tinkamesnę) poziciją, nei joje yra dabar?
Mentorius yra tas žmogus, kuris savo turimomis žiniomis dalinasi, bet ne patarinėja, jis pasakoja, kokia kryptimi ėjo, kaip ten sekėsi ir koks rezultatas pasiektas. Taip auginamas naujasis profesionalas bet kokioje srityje
Šiuo metu save pristatau taip: “Esu Airida Ruibytė-Butkuvienė padedu žmonėms atrasti savo karjeros kelią ir dirbti sau skirtą darbą, taigi esu karjeros koučerė, asmeninio augimo trenerė, mentorė, tekstų autorė ir kasdienybės iššūkiais Instagram platformoje ir savo tinklaraštyje www.nevienintelemama.lt besidalijanti mama.
Daugiau kaip penkerius metus buvau statybų vystymo įmonės plėtros skyriaus vadovė. Nuostabūs ir daug žinių suteikę buvo tie metai. Naujo produkto įvedimas į rinką, kainodara, pozicionavimas, viešinimas, komunikacijos žinutės, pardavimo strategijos, komandos augimas, valdymas, darbuotojų įsitraukimas, klimato gerinimas, mokymai, daug atidumo klientui, kolegai – tai tik kelios mano kasdieniame lauke pasitaikiusios užduotys. Užduotys, kurias įgyvendinome užtikrintai, nes, aš kaip vadovė, tikiu, kad kiekvienas yra atsakingas už tai ką daro ir gali padaryti dar daugiau, jei tik bus suteikiamos galimybės, ir žmogus pažins save su savo stiprybėmis ir silpnybėmis
Iššūkių ir sunkumų šiame kelyje buvo kasdien. Apie juos pasakosiu ryt! Tik turiu pasakyti, kad juos man įveikti padėjo turimi mentoriai!
Užduotis iki rytojaus! Skirk 10 min. ir susirašyk veiklas, kuriose esi stipri, unikali, turinti daug patirties ir žinių, įveiktų užduočių.
Prie kiekvienos iš veiklų surašyk grupes, asmenis, įmones, kuriems tavo patirtis būtų nuostabus resursas!
Po šiuo įrašu pasidalink atrasta stitimi, kurioje būtum puikus mentorius Ir neabejoju, kad mentee tave susiras Mažas źingsnis atveriantis plačiausias duris
Prisiminiau vieną vasario popietę. Sumišusi keliauju į susitikimą su koučere. Mintyse kaip ir susivijęs nežinios siūlas, nors vidus viską žino. Ir to pokalbio metu išgirdau save sakant, kad siunčiau CV, nors kaip ir nenoriu! Ai dar gavau pasiūlymą į pašto dėžutę būti mentore nuostabiame projekte!!! Ir tada atsitokėjau, juk tikrai, kai leidi gyvenimui vykti ir padarai bent mažą žingsniuką šiandien, rytdiena, garantuotai, bus kitokia! Taip prasidėjo mano oficiali mentorystė.
Kelias iki jos buvo praeitas žygiuojant plačiais žingsniais ir kaskart nebijant pasakyt, aš nežinau! Dėkoju kelyje buvusiems vadovams, nes nuo pat pirmosios darbovietės aš turėjau garbę bendraut su geriausiais: Deichmann, Lietuvos draudimas, Fin!
Baigusi teisės studijas buvau atsakinga už 2000 kv.m parduotuvės statybas. Aš net nenutuokiau, ką reiškia užstatymo tūris, tankis, ką jau kalbėti apie tai, ką reiškia “rostvarkas”. Būdama 25 metų tapau jauniausia ISM vadovų magistro studentė. Drąsa kalbėti ir dalintis patirtimi su didžiausių Lietuvos įmonių vadovais, kai tavo patirtis lyginant su jų yra kaip lašelis jūroje, buvo postūmis į supratimą, kad visi mes žmonės ir, kad vienas iš jų vakar buvo ten, kur aš esu dabar!
Noriu pasidžiaugti, kad gimus sūnui, priminiau sau savo gyvenimo misiją. Ji apie žmones. Noriu, kad žmonės dirbtų jiems laimę teikiančius darbus. Tad antrus metus vedu individualias koučingo sesijas bei sesijas karjeros paieškų klausimais, padedu pasiruošti darbo pokalbiams ir viską viską, kad klientai gautų norimą darbą. Tad ir mentorystėje jungiu koučingą ir platų darbinių žinių spektrą!
(Ne)vienintelė mama Airida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *