#pazintisavegera

Mitas ar tiesa, kad Motinystėje aš turiu atrasti save ir naują veiklą!  #pazintisavegera

Mitas ar tiesa, kad Motinystėje aš turiu atrasti save ir naują veiklą!  #pazintisavegera
Dažna moteris motinystės metu nori atrasti save, ieško naujų sričių, veiklų, domisi kažkuo nepatirtu. Ir pasitaiko, kad moterys neranda, tada liūdi, kad artėja antrųjų metų su vaiku pabaiga, arba galvoja, kad rado, nors laiminga nesijaučia.
Kodėl taip vyksta? Ir ar tai tikrai visos moterys privalo motinystėje save atrasti iš naujo.
Šio lūkesčio pradžia mus ištinka tuo metu, kada vaikas ruošiasi pas mus atkeliauti, o mes išeiname vadinamų vaiko priežiūros atostogų. Įvyksta pokytis, kuris kelia baimę, nes prieš tai tokioje situacijoje mes nesame buvusios. Esame tik girdėjusios kitų pasakojimus ir tikėtina sėkmės istorijas, kaip jos gimus vaikui atrado save ir naują veiklą.
Gimus vaikui dažniausiai sutinkama ne tik lūkesčius, bet ir išryškėja šios baimės:
•Statuso praradimas – nežinau, kaip bus kai grįšiu, o iš tikro nebesuprantu kas esu, mama, moteris, žmona ar viskas viename.
•Tikrumo praradimas – situacija kasdien keičiasi, atsikėlusi ryte, nežinau kaip aš ir vaikas jausis vakare. Nuolatinė nežinia dėl visko ir visur.
•Susietumo faktorius – aš tampu visada nuo ko nors priklausoma. Laisvės mano veiksmuose lieka vis mažiau.
Šios baimės yra tas pirmasis pokytis, kuris vienu ar kitu santykiu išryškėja gimus vaikui. Baimes galima pažinti ir jas garsiai įvardinus paklaust:
•Kokia geroji tos baimės intencija? Nuo ko ji mane apsaugo?
•Kokią žinią ji neša?
Šios išvardintos atneša ir tą tikrąjį jausmą – aš tapau mama! Vadinasi dabar atėjo metas keistis ir keisti save! O gal to daryti nebūtina. Įdomu? Šią savaitę laukite šio įrašo tęsinio —>
O aš kaip ir minėjau, turiu jums dovanų! Tad pristatau puikią seriją tekstų tema: “Savęs pažinimas, girdėjimas ir veikimas kasdienoje!” Šiandien pirmasis įrašas apie lūkesčius ir baimes tapus mama, kai pradedame ieškoti, nežinodamos, ko iš tikro norime!
(Ne)vienintelė mama Airida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *