Planuojant ir laukiant mažylio

Lizdelio sukimas

Lizdelio sukimo sindromas aplanko visas be išimties mamas. Vienos nuolat šveičia namus, plauna kilimus, užuolaidas, valo dulkių kamuolius iš palovių. Kitos perka, perka ir dar kartą perka grožybes ir gėrybes, kuriomis išpuošia vaikučio kambarį, pripildo rūbų spintas stilingiausiais mažojo piliečio rūbeliais. Žinoma, o ką kita veikti, kai išeini į atostogas ir lauki didžiojo susitikimo. O veikti tikrai yra ką, jei dar neskaitėte, mano įrašas apie laukimą jums suteiks idėjų, kaip prasmingai praleisti laukimo laiką.

Turiu pasakyti, kad lizdelį sukau ir aš, bet dariau tai apgalvotai, kad neturėčiau per daug daiktų ir neišlaidaučiau, nes mažajam gyventojui ne daiktų, o meilės ir šilumos reikia. Ruošdamasi daiktų sąrašą studijavau skirtingas knygas, stebėjau vaizdo įrašus ir atsirinkau tik tai, ko mums prireiks pirmąsias kelias savaites, kad ramiai galėtume gyventi savo lizdelyje ir nereikėtų pernelyg dažnai vyrą siuntinėti į parduotuvę.

Didieji pirkiniai nuo kurių pradėjau pasiruošimą buvo vežimėlis, lovytė ir komoda vaiko rūbeliams sudėti. Apie vežimėlio pasirinkimą planuoju parašyti atskirą įrašą, dabar tik paminėsiu, kad išsirinkau Cybex priam. Lovytę pirkau Chico next to me, kadangi mūsų miegamasis be galo kompaktiškas ir vietos standartinei lovytei neturėjome. Ši lovytė vienas geriausių pirkinių, nes vaikutis visada šalia tavęs, tu ir jis jaučiate vienas kitą, todėl ramesni pirmi mėnesiai garantuoti. Komodą pirkome iš IKEA, su daug atskirų stalčiukų, kad visi daiktai turėtų savo vietas ir nereikėtų per ilgai prie jos stovėti ir knistis, raustis ieškant kur kas sudėta.

Keliauju prie smulkmenų, kurias susipirkau likus geriems dviem mėnesiams iki susitikimo.

Pradėsiu nuo rūbelių, kuriuos tikrai ne visus pirkau naujus, pasinaudojau galimybe įsigyti iš padėvėtų rūbų parduotuvių bei Mamų mugės. Naujus pirkau tik apatinius rūbelius, t.y. smėlinukus. Juos turėjau 2 trumpomis rankovėmis, 3 susiaučiamus ar susagstomus, kad nereikėtų kišti per galvytę ir 3 maunamus per galvytę. Tęsiant toliau rūbelių temą, buvau įsigijus 5 viršutinius bodžiukus, kuriuos dėjau ant smėlinukų. Buvau įsigijus ir 2 viršutinius megztukus, tačiau tai buvo vieni blogesnių pirkinių, nes jie buvo užmaunami per galvytę ir su kapišonu. Patikėkite, tokiems mažiems kleckučiams kapišonai nereikalingi, nes jie prakaituoja per galvytę, ko pasekoje su kapišonu jiems per karšta. Lygiai taip pat megztukus rinkitės, kurie būtų arba susiaučiami, arba susagstomi, nepirkite pirmiems trims mėnesiams per galvą dedamų rūbų, nes vaikui ir tėvams per daug streso su tuo susitvarkyti. Mažyliai nemėgsta, kai liečiame jų galvytes, nes jie prisimena tą jausmą, kaip slinko gimdymo takais, todėl mes mamos galime padėti jiems išvengti to prisiminimo. Na ir mums pirmosiomis dienomis, kai hormonai siaučia kaip taifūnai, papildomo verkimo ir baimės tikrai nereikia.

Kelionei į lauką turėkite rūbelius atsižvelgiant į metų laiką – mes turėjome du kombinezonus, vieną plonesnį ankstyvai žiemai, kitą vėlesnei žiemai. Jei jūsų mažylis atkeliaus žiemos sezonu iškart rekomenduoju įsigyti Columbia firmos kombinezoną. Jų galite rasti internete, Mūsų mažyliuose ar tiesiog šio prekinio ženklo parduotuvėse. Kodėl rekomenduoju jį, todėl kad vos tik jį įsigijau, mano Leonardas pamėgo eiti į lauką. Taip, perskaitėte teisingai. Šis kombinezonas labai plonas, nevaržo kūdikio judesių, lengvai uždedamas, todėl apsirengimo procedūra trunka kelias sekundes ir vaikelis pasirengęs. Didžiulis pliusas, kad jis lengvas ir mažylis jame jaučiasi laisvai, nėra suvaržyti jo judesiai, kas prisideda prie geros mažylio nuotaikos. Taip, kad įsigijus šį kombinezoną, mums net – 16 nebuvo baisu, vaikščiodavome žiemos metu po 10, 12 km kasdien ir puikiai augom. Prie kombinezono turėjau dar vieną laukui skirtą kepurytę ir viskas, lauko orams buvome pasiruošę.

Grįžtant prie rūbelių, dar vienas labai pasiteisinęs pirkinys, kurį rekomendavo įsigyti mano mama, yra liemenė, kurią uždėdavau mažajam ant bodžiuko, jei matydavau, kad darosi vėsu. Jas vis perku iki šiol, ne tinka tiek vasarai, tiek žiemai.

Sąmoningai nerašau įsigyti pleduko, nes tai labai geras dovanos pavyzdys, kurį paprašykite, kad padovanotų jūsų lankyti besiruošiantys ateiti svečiai. Kitus galimus dovanų variantus surašysiu atskirame poste, ir nebijokite, drąsiai keletą iš jų galite prašyti padovanoti pačių artimiausių žmonių, dar iki kūdikio atėjimo, kad jūsų išlaidos būtų mažesnės ir namuose nekauptumėte nereikalingų daiktų.

Garderobas lyg ir suruoštas keliaukime prie higienos reikmenų, kurių prireiks mažyliui namuose. Pradėsiu nuo elementariausių pirkinukų, kuriuos įsigijome ir naudojome.

  • Vonelė ir stovas jai. Puikus pirkinys, kad nereikėtų būti pasilenkus ir gadintis savo nugaros, o maudynės būtų smagios ir malonios visiems. Tai rasite tiek parduotuvėse, tiek Mūsų mažyliuose iš kitų mamyčių.
  • Patalynės komplektukas ir užvalkalai su paklode, gal teisingiau būtų sakyti kaldra, kadangi pagalvė vaikui iki 4 metų nėra reikalinga.
  • Mažesnės ir didesnės marlinės servetėlės. Su didesnėmis maudėme savo mažyli pirmąjį mėnesį, kad jam nebūtų nejauku ir jaustųsi saugiau. Taip pat jas naudojau lovoje, norint paslinkti mažyli iš vienos lovos pusės į kitą maitinant. Mažąsias servetėles naudojau užpakaliuko plovimui. Po kiekvieno didesnio reikaliuko nešdavom mažąjį į vonią ir plaudavom užpakaliuką su marlinėm servetėlėm, nes iki pat trijų mėnesių nenaudojom jokių servetėlių. Nerekomenduoju jų naudoti ir jums. Marlinės servetėlės kuo puikiausiai su ūkiniu muiliuku po naudojimo išsiplauni ir naudoji kitiems kartams. Drąsiai galiu pasakyti jokio užpakaliuko šutimo, raudonio ar panašiai nesame turėję.
  • Sterilios marlinės servetėlės. Jas naudojome rytinio tualeto metu. Su virintu vandenuku pirmus mėnesius kas rytą plovėme akytes ir veiduką.
  • Sauskelnės. Mes pirmosiomis dienomis naudojome Bamboo, tai nieko blogo apie jas neturėčiau pasakyti, bet grįžus namo išbandėme japoniškas Mooney ir iki šiol jas naudojame. Esu labai patenkinta ir rekomenduoju iškart nuo jų pradėti. Kainos tikrai nesikandžioja, pirkite iš šių ar panašių puslapių: Kobi.lt, brillante.lt, nes pristato į namus ir pasilyginus kainas, galima įsigyti už puikią kainą.
  • Nagų žnyplutės. Pirmiausia turėjau nagų žirklutes, bet su jomis labai sunkiai sekėsi karpyti mažuosius nagučius, tai įsigijau nagų žnyplutes, su jomis sekėsi kur kas geriau. Pabandykite ir jūs.
  • Rankšluostukai. Turėkite iškart bent 2, kad nereikėtų skubėti su jų plovimais ir jaustumėtės komfortiškai.
  • Vystymo lenta arba stalas ir palutės. Lentą buvome pasidėję vonioje šalia kriauklės, todėl be galo patogu buvo pervistyti mažyli, nes visada šalia buvo vanduo ir galėjai nuplauti mažylį. Ant viršaus tiesiame 60×90 palutes, kurias perku vaistinėse, nes jos minštos ir galima ilgiau naudoti.
  • Kremas nuo iššutimų. Turėkite vieną kremuką, kuris gydo pašutimo problemas, nes visko gali būti, kad pirmosiomis dienomis gali parausti užpakaliukas. Iki šiol vaistinėlėje turiu Weleda calendula baby kremą su medetkomis.
  • Šampūnas ar kūno prausiklis. Pirmąjį mėnesį nenaudojome visiškai nieko, todėl šių produktų neskubėkite pirkti, jie pradžiai visai nereikalingi.
  • Šukos ir šepetys. Turėjau nusipirkusi, bet naudojau labai mažai ir tai gal tik nuo 3,4 mėnesio, kai pradėjau iššukuoti pleiskanų luobelę. Taip, kad ir su šiuo pirkiniu neskubėkite.
  • Termometras vandens temperatūrai matuoti. Pirkau ir naudoju iki šiol, nes dabar tai ne tik vandens temperatūros matuoklis, bet ir puikus žaislas maudynių metu.
  • Kūno temperatūros termometras. Pirkau bekontaktį, iš seniau turėjau ir paprastą elektrinį. Turiu pasakyti, kad bekontaktis mums iki šiol vienas labiausiai nepasiteisinusių pirkinių. Pirmosiomis dienomis kaip pamišusi matavau vaikui temperatūrą, o jis vis rodė apie 38, tai vis bijojau eiti į lauką, skambindavau gydytojai ir panikavau, iki kol sužinojau, kad vaikų termoreguliacinė sistema dar nėra susiformavusi ir jie atspindi aplinkos temperatūrą, todėl dažnai ji būna nestabili. Gydytojos patarta pradėjau matuoti temperatūrą per išangę ir wualia mūsų bėdos ir temperatūra baigėsi. Matuojant temperatūrą šiuo būdu, reikia atimti 0,5 padalos ir sužinosite tikrąją temperatūrą, t.y. jei rodo 37,8, tikroji temperatūra yra 37,3. Apibendrinant, rekomenduoju neišlaidauti ir nemėtyti pinigėlių brangiam bekontakčiui, o geriau nusipirkti lanksčiu galu geresnį elektroninį.

Ogo, na ir sąrašiukas susidarė, bet iš tiesų nėra jis per daug didelis. Jis būtent toks, ko jums prireiks pirmiesiems mėnesiams namuose, kad jaustumėtės gerai. Žinoma variacijų gali būti įvairių, bet tai yra bazė, ant kurios mes puikiai stovėjome ir jautėmės gerai.

Pabaigai noriu pridėti, dar tai, kas naudinga būtų jums mamos. Nusipirkite ir turėkite pankolių arbatos ir arbatos skatinančios laktacijos procesus. Pankolių arbata padės išvengti mažyliui pilvo skausmų, o laktacijos procesui skirta arbata bus puikus gėrimas jums dienos metu, kai nesinorės vandens. Aš turėjau termosą į kurį ryte pasidarydavau vienokios ar kitokios arbatos ir dienos metu šiltą ją gerdavau, nes skysčių maitinančiai mamai reikia truputėlį daugiau nei įprastai.

Dar vienas iš pirkinių mamai, nors kartu mamai ir vaikui, būtų maitinimo pagalvė. Šis pirkinys jau 10 mėnesių geriausias mūsų draugas. Be galo patogu, nes vaikučiui miela ant jos gulėti, jūsų rankos nepavargsta nuo vaikelio laikymo, kai jis pirmuosius mėnesius be galo ilgai valgo. Išbandykite, manau tikrai nenusivilsite.

Žinoma, kaip ir minėjau, meilė ir šiluma pagrindinės dovanos, kurias šeima noriai dalina savo mažyliui, todėl atsipalaiduokite ir žinokite, kad net jei neturėsite vieno ar kito rūbelio, priemonės, jūsų kūno šiluma ir kontaktas yra viskas ko tam mažam žvirbliukui gali prireikti. Vaikutis niekada, niekada net būdamas nuogas prie jūsų nesušals ir neišalks, jei maitinsite jį savo pieneliu ir prisiglausite prie savo kūno.

Planuojate įsigyti kažką papildomai ir nežinote ar panaudosite, klauskite, išspręsime tai kartu. Mamos, jei jūs turėjote daiktų, kuriuos rekomenduotumėte įsigyti būsimosioms mamos, pasidalinkite, juk mes viena kitos geriausios patarėjos.

 

(Ne)vieninelė mama Airida

4 komentarai

  • Rūta

    Labai taikliai viskas surašyta 🙂 Mes irgi turėjome Chicco next2me lovytę, labai pasiteisinęs pirkinys pirmiem 6 mėn., nes kūdikėlis yra visad šalia ir jaučiasi ramiau mažesniame plote (turiu omeny, kad lopšiukas mažesnis nei paprasta lovelė). Dėl kremo nuo iššutimo, mes irgi naudojom tokį patį, bet gydytoja patarė būti atsargesniem su Weleda produkcija, nes medetkos gali alergizuoti. Na, bet mano mažylei tiko 🙂 Dėl kūno prausiklio, tai naudojam nuo gimimo Seba med. Savo dičkę irgi su juo prausdavau. O kaip be jokio prausiklio nuplaudavot kakutį ir kremo likučius? ? Man kažkaip norisi, kad paputotú :))

  • AiridaRuibyte

    Ačiū už gražius žodžius. Dėl plovimo pirmus mėnesius plaudavome su marline servetėle, tai to putojimo kaip ir nereikėjo. Su šiltu vandenuku ir minėta servetelė pasišalindavo ir kremukas ir visi kiti reikaliukai ?

  • Eglė

    Airida, ačiū už patirties pasidalinimą.
    Klausimėlis – kokių vaistukų patartumėte turėti reikalui esant? Gyvenu užsienyje, tai planuoju siuntinuką pasidaryti iš Lietuvos vaistinės.

    Linkėjimai,
    Eglė

  • AiridaRuibyte

    Pas mus vaistinėlėje visada guli: Paracetamolio žvakutės 125, Ibumetinas skystas (vaikiškas), Aroma balm tepaliukas, jūros vanduo, nosies traukimo šlangelė ir angaliukai, Viburcol žvakutės, Kamistad baby tepaliukas dantims, aliejų mišinys Baubukas ir Dantukų fėja (Sąmoningos mamos). Taip pat puršalas Dėdė miegas, levandų vanduo. Prie kremukų naudojam Weledos su medetkom. Vaistinėje taip pat perkam šlapias servetėles Water wipes. Atrodo tiek. Jei kažką prisiminsiu ar pamatysiu, ką naudoju, papildysiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *